Dla rodziców

-List Minister Edukacji narodowej

  Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, uczniowie z pięciu województw właśnie rozpoczęli ferie zimowe. W kolejnych tygodniach z zasłużonego wypoczynku będą mogły skorzystać dzieci z pozostałych regionów krajów. Ważne, by wyjazdy na obozy i zimowiska przebiegały w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a młodzi ludzie byli świadomi potencjalnych zagrożeń. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo zażywania substancji psychoaktywnych. To ważny problem zarówno przy okazji rozpoczynających się ferii zimowych, jak i całego roku szkolnego.

  Specjalny list dotyczący tego zagadnienia skierowali do rodziców i opiekunów Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas oraz Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. Przedstawili w nim obecnie obowiązujące rozwiązania prawne, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze”, a przede wszystkim zaapelowali o odpowiednie wsparcie dla młodych ludzi. Główny Inspektor Sanitarny oraz Komendant Główny Policji zaznaczyli, że kluczowe w walce z narkotykami jest podnoszenie świadomości i podkreślanie destrukcyjnego wpływu substancji psychoaktywnych na życie i zdrowie dzieci.

  Uprzejmie proszę, aby za Państwa pośrednictwem list trafił do rodziców i opiekunów uczniów. Jednocześnie zachęcam do zapoznania się z informacji przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na stronie internetowej ministerstwa zamieściliśmy rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Rodzicom i opiekunom przypominam również adres www.wypoczynek.men.gov.pl, gdzie znajduje się baza wypoczynku. Na bieżąco publikowane są w niej informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku. Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora i bezpieczeństwo uczestników.

  Wspólnie zatroszczmy się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży! 

  Przekazuję wyrazu szacunku, życząc udanego i bezpiecznego zimowego wypoczynku.

  Anna Zalewska

 Minister Edukacji Narodowej

- List Głównego Inspektora Sanitarnego

  Główny Inspektor Sanitarny

- List Minister Edukacji Narodowej

  List Minister Edukacji Narodowej

  Ulotka dotycząca egzaminu kl. VIII

-Postulaty wychowawcze ze spotkania z psychologiem

  Postulaty wychowawcze

-  Informacje dotyczące podziału obowiązków w organizacji ZABAWY CHOINKOWEJ

 Poniższe informacje zostały ustalone przez Radę Rodziców wraz z trójkami klasowymi podczas zebrania dnia 14.11.2018r.Zabawa Choinkowa odbędzie się 19 stycznia 2019r. Oprawa muzyczna : DJ Kamil & DJ Darek. Przedszkole+ kl. I-III w godzinach 13:00-16:00. Klasy IV-VIII w godzinach 16:00-20:00. Wszystkie klasy podczas zabawy choinkowej będą zamknięte, zostaną otwarte na czas poczęstunku.

 1)  Słodki poczęstunek klasy przygotowują we własnym zakresie

(dodatkowo klasy otrzymają zakupione przez Radę Rodziców napoje, paluszki, chipsy, cukierki oraz naczynia plastikowe przydzielone na każdą klasę. Odbiór  przez grupę młodszą  w godzinach 12.00-13:00 u Przewodniczącej RR). Każda klasa odpowiada za przygotowanie i sprzątnięcie po poczęstunku w sali lekcyjnej.

  POCZĘSTUNEK :

 Przedszkole – kl. III około godziny 14:30

 Kl. IV-VIII około godziny 18:00

 Poczęstunek dla Rady Pedagogicznej godz. 16:30 (istnieje możliwość zamówienia obiadu przez Rodziców po wcześniejszym zgłoszeniu pod  nr tel. 883-247-731 nie później niż do 17.01.2019)

 2) Sprzątnie po zabawie choinkowej klasy IV-VIII( po jednej osobie z klasy).

 3) Paczki – dla dzieci szkolnych zostaną przekazane wychowawcom klas  i rozdane pod koniec zabawy każdej z grup.

 4) Paczki dodatkowe – będą do zakupienia lub odbioru (po wcześniejszym zamówieniu) w sklepiku otwartym podczas zabawy choinkowej.

 Ilość dodatkowych paczek ograniczona.

 W przypadku niejasności lub dodatkowych pytań proszę o kontakt pod numerem tel. 662-130-354.

 

- Informacje dotyczące podziału obowiązków w oranizacji Wigilii

 

Poniższe informacje zostały ustalone przez Rade Rodziców wraz z trójkami klasowymi podczas zebrania dnia 14.11.2018 r.

 

Wigilia odbędzie się 11 grudnia 2018r o godz. 16:00

 

1) Do przygotowania uroczystości , oraz posprzątania  wyznaczono klasy : przedszkola do kl. III  włącznie (po jednej osobie z klasy do naszykowani i do posprzątania po uroczystości) .

 

2) Ciasta- wszystkie klasy od przedszkola do kl. VIII – 1 duża blacha ciasta z klasy

 

( z pieczenia ciasta wyłączone są kl. II i kl. III )

 

3) Owoce –kl. I

 

4) Krokiety- kl. II (jak co roku robimy we własnym zakresie , zwrot kwoty tylko i wyłącznie za składniki  na podstawie FV lub paragonu).

 

5) Barszcz- kl. III ( jak co roku robimy we własnym zakresie , zwrot kwoty tylko i wyłącznie za składniki na podstawie FV lub paragonu).

 

6) Naczynia plastikowe, kawa, herbata ,serwetki, chleb –kl. IV

 

7) Sałatki śledziowe –kl. V

 

 Osoby wyznaczone do przygotowania uroczystości ustalają między sobą godzinę rozpoczęcia przygotowań.

 

Ciasta prosimy dostarczyć maksymalnie do godziny 13:00.


- Zakupy na rzecz szkoły

 

Rada Rodziców informuje, iż za zebrane pieniądze z ,,Kiermaszu Bożonarodzeniowego 2017” i „Kiermaszu Wielkanocnego 2018”, a także za pieniądze zebrane ze sklepiku na zabawie choinkowej - styczeń 2018, po wcześniejszym uzgodnieniu, zakupiono na rzecz szkoły:

 

- 16 spódniczek z motywem ludowym łowickim w tym 8 białych i 8 czarnych,

 

- stroje sportowe dla uczniów: bluzy bramkarskie – 2 szt., getry – 15 par, komplet koszykarski 15 szt., komplety sportowe - 15 szt., spodenki bramkarskie - 2 szt.

 

Udało nam się pozyskać również 5 strojów ludowych dziewczęcych.

 

Rada Rodziców serdecznie dziękuje za tak duże zaangażowanie i przygotowanie stroików świątecznych.

 

Serdecznie zapraszamy już wkrótce na kolejny
 ,,Kiermasz Bożonarodzeniowy”.

 

Rada Rodziców


- Spotkanie opłatkowe

 

Informacje dotyczące podziału obowiązków w organizacji SPOTKANIA OPŁATKOWEGO w szkole.

 

 Poniższe informacje zostały ustalone przez Radę Rodziców wraz z trójkami klasowymi podczas zebrania dnia 14.11.2018r.

 

Spotkanie opłatkowe odbędzie się 11 grudnia 2018r o godz. 16:00

 

1) Do przygotowania uroczystości , oraz posprzątania  wyznaczono klasy : przedszkola do kl. III  włącznie (po jednej osobie z klasy do naszykowania i do posprzątania po uroczystości) .

 

2) Ciasta- wszystkie klasy od przedszkola do kl. VIII – 1 duża blacha ciasta z klasy

 

( z pieczenia ciasta wyłączone są kl. II i kl. III )

 

3) Owoce – kl. I

 

4) Krokiety- kl. II (jak co roku robimy we własnym zakresie, zwrot kwoty tylko i wyłącznie za składniki  na podstawie FV lub paragonu).

 

5) Barszcz- kl. III ( jak co roku robimy we własnym zakresie, zwrot kwoty tylko i wyłącznie za składniki na podstawie FV lub paragonu).

 

6) Naczynia plastikowe, kawa, herbata, serwetki, chleb – kl. IV

 

7) Sałatki śledziowe – kl. V

 

Osoby wyznaczone do przygotowania uroczystości ustalają między sobą godzinę rozpoczęcia przygotowań.

 

Ciasta prosimy dostarczyć najpóźniej do godziny 13:00.


- List Pani Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej do rodziców

 

     Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie, 

 

 w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

 

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

 

 Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii,na Węgrzech, Słowacji,Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

 

 Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

 

 Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

 

 Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi 

z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

 

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 

Z wyrazami szacunku

 

  Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas

Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny- Posiłki

Dyrektor szkoły informuje, iż  rozpoczynamy nabór wniosków o objęcie dożywianiem dzieci ( uczniów kl. I -VIII )  w roku szkolnym 2018/2019. Forma dożywiania nie ulega zmianie ( trzy  razy w tygodniu zupa  i dwa razy w tygodniu drugie danie.

Posiłki dostarczane będą przez  firmę Smaczny Kąsek, ul. Bolimowska 7, 99-400 Łowicz

Całkowity koszt posiłku to:

 zupa- 2,50 zł

drugie danie- 5,50 zł 

Posiłki nieodpłatne

Rodziny, których sytuacja finansowa i rodzinna jest trudna, a przy tym dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty - 771,00zł m-nie (netto) mogą ubiegać się o pomoc w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w formie sfinansowania kosztów  dożywiania  dziecka. Do gminy należy zgłosić się do 17 września 2018 roku.

Posiłki za odpłatnością

W sytuacji, kiedy dochód wynosi  powyżej  771 zł ( netto) na osobę w rodzinie  -  do kwoty 1 542 zł (netto) na osobę    w rodzinie dzieci mogą korzystać  z dożywiania za odpłatnością, gdzie dopłata gminy wynosi:

do zupy- 1,25 zł;     do drugiego dania – 2,75 zł.

Ponadto istnieje możliwość korzystania z dożywiania za pełną odpłatnością, gdzie rodzic  będzie regulował należność za dożywianie dziecka comiesięcznie  w danej szkole.

Planowany termin uruchomienia dożywiania to 1  października 2018r.   Rodziców zainteresowanych prosimy    o składanie oświadczeń w terminie do dnia 24 września br.

Oświadczenia (wnioski o dofinansowanie dożywiania) dostępne są na stronie szkoły lub u wychowawców.


- Kalendarz imprez szkolnych na rok szkolny 2018/2019:

Rozpoczęcie roku szkolnego – 3 września 2018 r.

Zimowa przerwa świąteczna – 23 grudnia 2018 r. – 31 grudnia 2018 r.

Koniec I półrocza – 18 stycznia 2019 r.

Ferie zimowe – 11 lutego – 24 lutego 2019 r.

Egzamin ósmoklasisty – 15 kwietnia – 17 kwietnia 2019 r.

Wiosenna przerwa świąteczna – 18 kwietnia – 23 kwietnia 2019 r.

Zakończenie roku szkolnego – 21 czerwca 2019 r.

 Ustalone dni wolne od zajęć dydaktycznych:

  1. 2 listopada 2018 r.
  2. 2 stycznia 2019 r.
  3. 15 kwietnia 2019 r.
  4. 16 kwietnia 2019 r.
  5. 17 kwietnia 2019 r.
  6. 29 kwietnia 2019 r.
  7. 30 kwietnia 2019 r.
  8. 2 maja 2018 r.

 

  Spotkania z rodzicami

 

20 września 2018 r. - organizacyjne

 

14 listopada 2018 r. - informacyjne

 

12 grudnia 2018 r. - informacyjne

 

21 stycznia 2019 r. - wywiadówka

 

13 marca 2019 r. - informacyjne

 

8 maja 2018 r. - informacyjne

 

- Wpłaty na Komitet Rodzicielski

 Rada Rodziców informuje, że składka na komitet rodzicielski w roku szkolnym 2018/2019 wynosi 70 zł za dziecko. W przypadku rodzeństwa , płaci pierwsze i drugie dziecko-każde kolejne jest zwolnione ze składki. Aby móc sfinansować imprezy szkolne oraz nagrody w konkursach według zaplanowanego harmonogramu , będziemy wdzięczni za uiszczenie wpłaty jednorazowej , bądź w dwóch ratach:

 I raty do końca  listopada 2018r.

 II raty do końca marca 2019r.

Płatności można dokonać u wychowawców klas.

 Jeśli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć nasze dzieci większą kwotą lub przekazać darowiznę, to również można dokonać wpłaty u wychowawców klas. Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy i zapewniamy, że wszystkie pieniądze zostaną przekazane dzieciom w postaci dofinansowania szkolnych imprez , nagród w szkolnych konkursach  oraz wspieranie działalności statutowej szkoły.

                                                                                                                                             Rada Rodziców.


- Program do nauki tabliczki mnożenia:

Do nauki:    http://Aztekium.pl/Tabliczka/

Do ćwiczenia szybkości: http://Aztekium.pl/Mistrz/

- Program wycieczki dla rodziców: Morawy - Wiedeń - Polska

 

Program wycieczki dla Rodziców!!!

Morawy – Wiedeń – Polska

Termin: 27.04. – 1.05.2019r.

I dzień27.04.2019 r. (sobota)

2.00 -  wyjazd z Łowicza

Przejazd do Morawskiego Krasu.

 Zwiedzanie:

-  Jaskinia Sloupsko – šošůvska

-  Przejazd nad przepaść Macocha

-  Jaskina Punkevni. Przejażdżka podziemną rzeką.

Znana na całym świecie przepaść Macocha ma głębokość ponad 138 metrów i jest największą przepaścią tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie. Górna jej część ma 174 metry długości oraz 76 metrów szerokości. Na skraju przepaści są dwa widokowe mostki. Pierwszy z nich został wybudowany w roku 1882 - jest umieszczony w najwyższym punkcie i nazywa się Górny mostek (Horní můstek). Drugi z nich - Dolny mostek (Dolní můstek) pochodzi z 1899 roku, znajduje się 92 metry nad dolną częścią przepaści i dobrze z niego widać dno Macochy.

- Obiadokolacja i nocleg na terenie Czech.

II dzień: 28.04.2019r. (niedziela)

Po śniadaniu wyjazd do Wiednia.

Przyjazd do Wiednia i spotkanie z przewodnikiem wiedeńskim.

Zwiedzanie: Ring, Dom Hundertwassera, katedra św. Szczepana. Belveder.

Czas wolny.

Przejazd do hotelu na obrzeżach Wiednia (zakwaterowanie).

Wieczorne zwiedzanie Wiednia – Prater, czyli wesołe miasteczko. Korzystamy z rozrywek we własnym zakresie.

III dzień: 29.04.2019r. (poniedziałek)

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Wiednia.

Hofburg (zwiedzanie wnętrz i muzeum cesarzowej Sisi),

Wyjazd na wzgórze Kahlenberg – miejsce odsieczy wiedeńskiej.

Wyjazd do Polski.

 Nocleg i obiadokolacja w pensjonacie, w Młotach.

IV dzień: 30.04.2019r. (wtorek)

Po śniadaniu przejazd do Czech.

Przejście - Ścieżką w chmurach

Zwiedzanie Kralików i Międzygórza z Wodospadem Wilczki.

Powrót do pensjonatu, obiadokolacja.

Wieczorem impreza z tańcami.

V dzień: 1.05.2019r (środa)

Po śniadaniu wyjazd do Łowicza.

W drodze powrotnej zwiedzanie Kłodzka.

Cena: 950 zł.

zawiera wszystkie opisane w programie atrakcje (transport, noclegi, wyżywienie, bilety wstępów, przewodników, imprezę w Młotach).

Ilość miejsc – 46 osób (decyduje kolejność zgłoszeń).

Zapisy z zaliczką – 200zł/ os, do 10. 10.2018r. lub wyczerpania miejsc:

Jolanta Sierota

Tel: 602 523 440