Oddział przedszkolny 3 i 4 - latków

Oddział Przedszkolny

- Pożegnania nadszedł czas

  Nadszedł czas pożegnania z przedszkolem, pożegnania  z Paniami   kolegami i z ulubionymi zabawkami. Życzymy miłych i bezpiecznych wakacji.

- Przedszkolaki też czytają

- Dzień Mamy i Taty

 

Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dnia 24.05.2019r. dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po części artystycznej dzieci oraz zaproszeni goście wzięli udział w warsztatach mydlarskich. Zajęcia polegały na wykonaniu glicerynowego mydłka dekoracyjnego. Na koniec maluchy wręczyły ukochanym rodzicom dyplomy. Całość imprezy zakończył słodki poczęstunek.

- Wizyta przedszkolaków w bibliotece

 

21 maja dzieci z wraz z opiekunami odwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała książkę „Mieszkamy w książce!”M. Wilems. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

- Warsztaty kulinarne w pizzerii

 

W dniu 25 marca 2019 roku przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kulinarnych  w Pizzerii „Da Grasso” w Łowiczu. Dzieci samodzielnie, pod czujnym okiem pań pracujących w pizzerii wykonywały pizzę. Ubrane w piękne fartuszki oraz czapki kucharskie smarowały ciasto sosem, nakładały ser, szynkę, pieczarki oraz inne produkty. Upieczone pizze wszystkim bardzo smakowały. Każde dziecko otrzymało dyplom potwierdzający umiejętności kucharskie. Najedzeni w doskonałych humorach wróciliśmy do przedszkola.

- Maluchy witają Wiosnę

 Witając wiosnę,  21  marca  zorganizowałyśmy  w  przedszkolu  „ Dzień żaby i koloru zielonego”.  Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało  zielony  strój  i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę- kwiat. W tym dniu wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Obejrzeliśmy film, który w ciekawy sposób pokazał życie żab w wodzie i na lądzie, śpiewaliśmy piosenki o wiośnie i o żabkach oraz wykonaliśmy papierową żabkę.  To był bardzo ciekawy i pełen niespodzianek dzień w przedszkolu.

 

 -  Wizyta Pani Doktor

 15 marca 2019 r. w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Doktor Magdalenę Kiepas. To było bardzo ciekawe spotkanie. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu żaden mały pacjent nie będzie obawiał się wizyty w gabinecie lekarskim.

- Wycieczka do Łowicza

 W czwartek  07.03.2019 r. dzieci  z młodszej grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę do Łowicza. Maluchy odwiedziły salon kosmetyczno – fryzjerski pani Marty Taraski. Celem wizyty było poznanie kunsztu fryzjerskiego i kosmetycznego,  wyposażenia i funkcjonowania salonu. Niespodzianką był pokaz strzyżenia,  a  świetnym modelem okazał się Staś. Natomiast Kornelka  i Halinka zostały uczesane w  fantazyjne warkocze.  Dzieci chętnie siadały na fotele fryzjerskie i z przyjemnością oddawały się zabiegom. Wszyscy wspaniale się bawili. Atmosfera była fantastyczna. Dla większości dzieci praca fryzjera i kosmetyczki okazała się ciekawym zajęciem. Następnie odwiedziliśmy salon zegarmistrzowski. Przedszkolaki dowiedziały się tam wielu ciekawych informacji na temat pracy zegarmistrza. Poznały różne rodzaje zegarków np. ścienne, z kukułką, na rękę, budziki itp. Kolejnym punktem wycieczki był Urzędu Poczty Polskiej. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani Barbara, która troskliwie się nami zajęła i oprowadziła po różnych zakątkach budynku. Byliśmy w miejscu, gdzie segreguje się listy, widzieliśmy specjalne półeczki, a także duże worki, w których znajdowały się posortowane listy. Na sam koniec naszej wycieczki kupiliśmy pocztówkę, znaczek i napisaliśmy kartkę do naszej Pani Dyrektor. Kartkę wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej. Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy do przedszkola.

- Dzień Babci i Dziadka

 31 stycznia w naszej szkole zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie dzieci uczęszczających do młodszej i starszej grupy przedszkolnej. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe, recytatorskie oraz aktorskie. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając swoje „skarby”. Po występach dzieci wręczyły upominki, które z pomocą pań zostały przygotowane specjalnie dla dziadków. Życzenia niecodziennym gościom złożyła też Pani Dyrektor. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze przybyłych gości ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

- Konurs Kolęd i Pastorałek

16 stycznia 2019 roku w Popowie odbył się  KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK , w którym wzięło udział dwoje naszych przedszkolaków: Nikola Baranowska i Staś Kober. Dzieci  z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem pań: Kasi i Joli przygotowywały się do konkursu. Urok występom dodały piękne stroje przygotowane  przez mamę Nikoli i Stasia. Maluchy zaśpiewały kolędę „ Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Występ dzieci został nagrodzony przez komisję. Dumni jesteśmy z naszych przedszkolaków. Gratulacje !

{foto66767}

- Warsztaty piernikowe

 19 grudnia 2018 r. w Przedszkolu zapachniało już świętami. I to dosłownie! Wszystko za sprawą warsztatów piernikowych, w których uczestniczyły maluchy oraz  ich rodzice. Dzięki Pani Ani, która kolejny raz gościła w naszym przedszkolu maluchy ozdabiały gotowe pierniki. Dekorowanie sprawiło ogromną radość, każdy z wielkim zaangażowaniem ozdabiał swoje ciasteczka, lukrem, a także kolorowymi posypkami. Po skosztowaniu wypieków zostały one spakowane i każde z dzieci otrzymało swoje słodkości, aby udekorować nimi choinki we własnych domach lub podarować je najbliższym.

- Andrzejki

 W środę, 30 listopada, od samego rana w Przedszkolu trwały przygotowania do Andrzejek. Kiedy wszystko było już gotowe pojawiły  się wróżki i papuga pleciuga, które rozpoczęły zabawę. Różnymi sposobami odkrywano  z przedszkolakami tajemnice losu. Za pomocą serduszek z imionami, kolorowych karteczek z zawodami i innych tajemniczych przedmiotów, dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Maluchy z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

- Pasowanie na przedszkolaka

 06 grudnia pozostanie na długo w pamięci dzieci  z przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając piosenki  i recytując wierszyki dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Jolanta Zagawa dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania. Następnie Pani dyrektor wręczyła każdej grupie upominek, jak się później okazało były to zabawki. Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci udały się do sali na słodki poczęstunek, a tam czekała kolejna jakże miła atrakcja, odwiedził nas Mikołaj , który wręczył każdemu dziecku upominek. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

 

- Dzień Pluszowego Misia

 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.  W poniedziałek 26 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone przez panie do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, maluchy  poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. Ciekawą atrakcją była też przygotowana fotobudka misiowa ,w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z misiaczkiem. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

 - Laureaci konkursu plastycznego "Piękna Nasza Polska cała"

Kuśmierek Halinka, Gać Gabrysia, Jaś Czułek, Woźniak- Kamal Radek, Zając Kornelia, Buda Gracjan, Kober Staś, Kwiecińska Natalka. Gratulujemy !

 - W tajemniczej krainie bajek

 Dnia 05 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Łowicza, aby obejrzeć spektakl pt.: ”W tajemniczej krainie krasnali”, który wystawiony był w hali OSiR przez Teatr Muzyczny z Łodzi. Dla wielu maluchów była to niezwykła przygoda. Dzieci z wypiekami na twarzach patrzyły na przygody bohaterów. Po powrocie maluszki jeszcze długo opowiadały o swoich osobistych wrażeniach i spostrzeżeniach związanych ze spektaklem.

- Sprzątanie Świata

 21 września 2018r. przedszkolaki włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.

 

- Pierwszy dzień w przedszkolu

 Pierwszy dzień w przedszkolu to jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka. Na twarzach dzieci widać niepewność, zdziwienie , jednak w większości radość i zadowolenie, że nareszcie  będzie można ciekawie i wesoło  spędzić czas.  W obecnym roku szkolnym najmłodsza grupa liczy 22 maluchów.  Po raz pierwszy próg przedszkola przekroczyło 10-cioro  dzieci. Początki nie zawsze są łatwe, ale wszyscy staramy się stworzyć sprzyjające i bezpieczne warunki oraz przyjazną atmosferę.

     Ramowy rozkład dnia

   Regulamin bezpiecznego przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola