Cały cel nauki polega na świadomym zdobyciu tego, co młodość otrzymuje darmo.

Oddział przedszkolny 3 i 4 - latków

Oddział Przedszkolny

- Konurs Kolęd i Pastorałek

16 stycznia 2019 roku w Popowie odbył się  KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK , w którym wzięło udział dwoje naszych przedszkolaków: Nikola Baranowska i Staś Kober. Dzieci  z dużym zaangażowaniem, pod kierunkiem pań: Kasi i Joli przygotowywały się do konkursu. Urok występom dodały piękne stroje przygotowane  przez mamę Nikoli i Stasia. Maluchy zaśpiewały kolędę „ Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Występ dzieci został nagrodzony przez komisję. Dumni jesteśmy z naszych przedszkolaków. Gratulacje !


- Warsztaty piernikowe

 19 grudnia 2018 r. w Przedszkolu zapachniało już świętami. I to dosłownie! Wszystko za sprawą warsztatów piernikowych, w których uczestniczyły maluchy oraz  ich rodzice. Dzięki Pani Ani, która kolejny raz gościła w naszym przedszkolu maluchy ozdabiały gotowe pierniki. Dekorowanie sprawiło ogromną radość, każdy z wielkim zaangażowaniem ozdabiał swoje ciasteczka, lukrem, a także kolorowymi posypkami. Po skosztowaniu wypieków zostały one spakowane i każde z dzieci otrzymało swoje słodkości, aby udekorować nimi choinki we własnych domach lub podarować je najbliższym.

- Andrzejki

 W środę, 30 listopada, od samego rana w Przedszkolu trwały przygotowania do Andrzejek. Kiedy wszystko było już gotowe pojawiły  się wróżki i papuga pleciuga, które rozpoczęły zabawę. Różnymi sposobami odkrywano  z przedszkolakami tajemnice losu. Za pomocą serduszek z imionami, kolorowych karteczek z zawodami i innych tajemniczych przedmiotów, dzieci dowiadywały się, czy spełnią się ich marzenia. Maluchy z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

- Pasowanie na przedszkolaka

 06 grudnia pozostanie na długo w pamięci dzieci  z przedszkola i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając piosenki  i recytując wierszyki dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. 

Po części artystycznej dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia
z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Jolanta Zagawa dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania. Następnie Pani dyrektor wręczyła każdej grupie upominek, jak się później okazało były to zabawki. 
Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci udały się do sali na słodki poczęstunek, a tam czekała kolejna jakże miła atrakcja, odwiedził nas Mikołaj , który wręczył każdemu dziecku upominek. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

- Dzień Pluszowego Misia

 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci Pluszowy Miś. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.  W poniedziałek 26 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone przez panie do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, maluchy  poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. Ciekawą atrakcją była też przygotowana fotobudka misiowa ,w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z misiaczkiem. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

 

 - Laureaci konkursu plastycznego "Piękna Nasza Polska cała"

Kuśmierek Halinka, Gać Gabrysia, Jaś Czułek, Woźniak- Kamal Radek, Zając Kornelia, Buda Gracjan, Kober Staś, Kwiecińska Natalka. Gratulujemy !

 

- W tajemniczej krainie bajek

 Dnia 05 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Łowicza, aby obejrzeć spektakl pt.: ”W tajemniczej krainie krasnali”, który wystawiony był w hali OSiR przez Teatr Muzyczny z Łodzi. Dla wielu maluchów była to niezwykła przygoda. Dzieci z wypiekami na twarzach patrzyły na przygody bohaterów. Po powrocie maluszki jeszcze długo opowiadały o swoich osobistych wrażeniach i spostrzeżeniach związanych ze spektaklem.

 

- Sprzątanie Świata

 21 września 2018r. przedszkolaki włączyły się do akcji "Sprzątania Świata". Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.

- Pierwszy dzień w przedszkolu

 Pierwszy dzień w przedszkolu to jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka. Na twarzach dzieci widać niepewność, zdziwienie , jednak w większości radość i zadowolenie, że nareszcie  będzie można ciekawie i wesoło  spędzić czas.  W obecnym roku szkolnym najmłodsza grupa liczy 22 maluchów.  Po raz pierwszy próg przedszkola przekroczyło 10-cioro  dzieci. Początki nie zawsze są łatwe, ale wszyscy staramy się stworzyć sprzyjające i bezpieczne warunki oraz przyjazną atmosferę.

    Ramowy rozkład dnia

  Regulamin bezpiecznego przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola