Oddział przedszkolny 5 i 6 latków

- Mały kucharz Da Grasso

1 kwietnia byliśmy w Łowiczu na warsztatach kulinarnych w pizzerii Da Grasso. Każde dziecko otrzymało fartuszek, wałeczek do ciasta, stolnicę oraz czapkę „ Małego kucharza”. Dzieci samodzielnie przygotowywały pizzę z ulubionych składników. Gotowa pizza trafiła do pieca a następnie była wspólna degustacja pysznego włoskiego dania. Na koniec biesiady każde dziecko otrzymało dyplom poświadczający ukończenie szkolenia.

 

- Spotkanie z policjantem

W związku z akcją ,,Bezpieczna droga do szkoły”, na początku roku szkolnego policjanci odwiedzili dzieci w naszej szkole i przedszkolu. Przeprowadzili  pogadankę na temat  bezpieczeństwa w ruchu drogowym w tym bezpiecznego poruszania się po drodze oraz noszenia elementów odblaskowych, zachowaniu się w stosunku do osób nieznajomych oraz agresywnych zwierząt. Podczas spotkania z policjantami dzieci wykazywały się dobrą wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa, pamiętały  też bardzo dobrze  numery telefonów alarmowych. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom opasek odblaskowych na rękę.

- Sprzątanie Świata

Dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 21 września 2018 r. brały udział w Akcji Sprzątanie Świata. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne w swojej okolicy.

- "W tajemniczej krainie krasnali"

05.10.2018 r. (piątek) dzieci z oddziałów przedszkolnych (starszego i młodszego) uczestniczyły w przedstawieniu pt. „W tajemniczej krainie krasnali”. Przedstawienie zaprezentowali aktorzy Teatru Muzycznego z Łodzi na Sali OSiR w Łowiczu. Wesołe, muzyczne przedstawienie, bardzo podobało się wszystkim dzieciom. Po przedstawieniu  odbyły się ciekawe konkursy, za które dzieci zdobyły  nagrody.