Cały cel nauki polega na świadomym zdobyciu tego, co młodość otrzymuje darmo.

Aktualności

11 kwietnia 2019 07:30 | Aktualności

Wycieczka do Muzeum w Łowiczu

Dnia 8 kwietnia 2019 r. uczniowie klas IV-V wraz z nauczycielami, p. Agnieszką Szymanik-Kosiorek i p. Kamilem Cieślakiem udali się na wycieczkę do Muzeum w Łowiczu.

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie gmachu łowickiego muzeum. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały informacji przekazywanych przez przewodnika. Chętnie włączały się w  rozmowę, odpowiadały na zadawane pytania. Szczególne wrażenie wywarły na nich wspaniałe łowickie stroje, ale także wystrój chaty łowickiej.

            Oprócz oglądania muzealnych eksponatów uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, którą stanowiły godzinne warsztaty plastyczne pod hasłem „Przyszliśmy tu po dyngusie- łowicka obrzędowość wielkanocna”. Owocem tych zajęć były własnoręcznie wykonane bukiety kwiatów, które uczniowie wzięli ze sobą do swych domów.

            Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, zwłaszcza, że wielu jej uczestników było po raz pierwszy w Muzeum w Łowiczu. Dzięki bliższemu poznaniu kultury regionu łowickiego nasi uczniowie „zmienili” nieco wymowne słowa powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” .

Przeczytano: 99 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: