Aktualności

21 czerwca 2019 09:48 | Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Jolanta Zagawa. Powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Następnie oddała głos uczniom klasy VIII, do których „należała” pierwsza część uroczystości. Dla nich był to ostatni wspólny dzień przeżywany w murach tej szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkoły, uroczystym przekazaniu sztandaru uczniom klasy VI i ślubowaniu, ósmoklasiści  zaprezentowali zebranym poetycko - muzyczną część artystyczną. Słowami piosenki „Do widzenia przyjaciele …”  żegnali się z całą społecznością szkolną. Nie zabrakło oczywiście łez wzruszenia i słów podziękowania skierowanych pod adresem nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców.

Gdy patrzę dzisiaj na was, to głęboko wierzę, że dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami. Nie mogę Wam obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych, a o marzenia trzeba walczyć. Z całego serca życzę Wam powodzenia w dalszym, dorosłym życiu” – tak zwracała się do absolwentów dyrektor szkoły – Jolanta Zagawa. Podkreśliła, że drzwi naszej szkoły zawsze będą dla nich otwarte. W tym miejscu podziękowała również Rodzicom ósmoklasistów za wspaniałą, owocną współpracę, za wszelkie działania, jakie podejmowali dla dobra uczniów, za poświęcony czas, za angażowanie się w życie szkoły. Z absolwentami żegnali się też młodsi koledzy i koleżanki. Od uczniów klasy VII otrzymali upominki.

Następnie pani dyrektor wręczyła absolwentom  świadectwa, a wyróżnionym uczniom również nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce. Bardzo miłym, humorystycznym akcentem było wręczenie nauczycielom przygotowanych przez uczniów klasy VIII statuetek „Super Mumii 2019”, które odzwierciedlać miały charakterystyczne dla danego nauczyciela jego cechy osobowości lub zachowania.  

Po części poświęconej absolwentom nastąpiło rozdanie świadectw z wyróżnieniem, nagród i dyplomów pozostałym uczniom. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie stypendiów szkolnych za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Na zakończenie pani dyrektor – Jolanta Zagawa dokonała krótkiego podsumowania roku szkolnego 2018/2019, podziękowała uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za całoroczną pracę oraz życzyła wszystkim miłego wypoczynku. Aby wakacje upłynęły im pod znakiem radości, aby pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem spotkać się za dwa miesiące. Zwracając się do uczniów przypominała im, aby ciesząc się swobodą nie zapomnieli o bezpieczeństwie, zdrowiu i przestrzeganiu zasad dobrego wychowania.

Przeczytano: 523 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: