Aktualności

23 grudnia 2019 00:17 | Aktualności

Wycieczka do Teatru Dramatycznego w Płocku

    W dniu 18 grudnia 2019 roku uczniowie klas IV – VIII  wraz z opiekunami udali się  na wycieczkę do Teatru  Dramatycznego w Płocku na  widowisko muzyczne pt: „ Opowieść wigilijna” w reżyserii Rafała Sisickiego.. Przedstawienie  wprowadziło uczestników wycieczki w magię świąt Bożego Narodzenia i uświadomiło nam, że święta to czas, kiedy powinniśmy być z rodziną .

     „Opowieść wigilijna”  to historia samotnego skąpca Scrooge'a, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy.
Pewnego zimnego, świątecznego wieczoru, kiedy Scrooge siedzi po skończonej pracy przed skąpo rozpalonym kominkiem, odwiedza go duch jego zmarłego przyjaciela Marleya. Nieoczekiwany przybysz zapowiada przybycie trzech kolejnych duchów, dzięki którym Scrooge analizuje swoje postępowanie i próbuje zmienić przyszłość.
„Opowieść wigilijna”  mówi o skutkach samotności spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.

    Po obejrzeniu przedstawienia  pojechaliśmy na obiad do restauracji Mc Donald, a następnie pełni wrażeń powróciliśmy do swoich domów.

 

Przeczytano: 301 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: