Aktualności

22 marca 2020 17:33 | Aktualności

KOMUNIKAT

SZANOWNI NAUCZYCIELE I RODZICE

DRODZY UCZNIOWIE

      W związku z trwającą nadal pandemią koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało w ostatnim czasie nowe uregulowania prawne dotyczące dalszego funkcjonowania szkół. Uczniowie jeszcze do nich nie powrócą. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku. Szkoła nadal będzie funkcjonowała w zmienionych warunkach prowadząc kształcenie z wykorzystaniem metod i technik na odległość.

Sytuacja, w której się znajdujemy jest wyjątkowa. Wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Ważne, aby podejmowane działania przyniosły jak najlepsze efekty, aby uczniowie jak najwięcej skorzystali.  Wszystkim nam przyświeca jeden wspólny cel: dobro naszych dzieci.

Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo trudna praca.  Odbywa się ona w atmosferze niepewności i lęku o nasze zdrowie, o zdrowie naszych bliskich. Nie potrafimy przewidzieć co stanie się w najbliższych dniach i tygodniach, jak będzie dalej wyglądała sytuacja w kraju i jakie decyzje zapadną. Tym bardziej doceniam wysiłki zarówno Nauczycieli, którzy spędzają wiele czasu na przygotowywanie materiałów do zajęć, jak i pracę Uczniów, którzy w tej niecodziennej sytuacji starają się sprostać stawianym przed nimi wyzwaniom. Dziękuję Rodzicom za wspieranie i motywowanie dzieci, za pomoc i nadzór nad ich pracą.

Konieczność realizacji podstawy programowej,  potrzeba oceniania efektów pracy uczniów spowodowały, że należy wprowadzić pewne dodatkowe  ustalenia i nowe rozwiązania.  Szczegółowe informacje na ten temat zostaną przekazane uczniom i rodzicom w najbliższych dniach przez wychowawców.

Całej społeczności szkolnej – Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom bardzo dziękuję za zaangażowanie i właściwą postawę. Proszę o dalszą współpracę.

Z poważaniem

Jolanta Zagawa

dyrektor szkoły

Przeczytano: 85 razy. Wydrukuj|Do góry