Aktualności

02 grudnia 2019 09:46 | Aktualności

Spotkanie z biskupem

W czwartek 29 pażdziernika mieliśmy zaszczyt gościć w murach Naszej szkoły, Biskupa łowickiego  księdza Andrzeja Franciszka Dziubę, oraz  proboszcza parafii Katedralnej ks. Roberta Kwatka.

Pani dyrektor Jolanta Zagawa powitała gości w imieniu całej społeczności szkolnej, wspomniała o historii i tradycjach szkoły, mówiła o uczniach i nauczycielach, a także o absolwentach Szkoły Podstawowej w Zielkowicach, wśród nich o księdzu Biskupie Wojciechu Osialu, opowiedziała o współpracy Szkoły z Parafią Katedralną w Łowiczu oraz Parafią Matki Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach. Pani dyrektor zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego ukazującego Zwiastowanie Maryi. Nasi uczniowie wcielili się w rolę Marysi, Eli, Zachariasza i Archanioła Gabrysia, towarzyszył im chór aniołków.

Po występie głos zabrał biskup ksiądz Andrzej Franiczek Dziuba, podziękował Pani dyrektor za ciepłe przywitanie, pogratulował występu uczniom i wręczył im pamiątkowe obrazki. Ksiądz biskup przekazał na ręce Pani dyrektor obraz Matki Bożej Częstochowskiej na pamiątkę Aktu Zawierzenia w dniu Wizytacji Kanonicznej Parafii Katedralnej i udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Życzenia oraz kwiaty dla księdza biskupa przekazały dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego ubrane w stroje łowickie. Uczniowie ze starszych klas przekazali na pamiątkę monografię szkoły.

Ksiądz biskup Andrzej Franiszek Dziuba i ksiądz proboszcz Robert Kwatek udali się jeszcze na wspólne spotkanie z  nauczycielami.

To był wyjątkowy dzień w Naszej Szkole.

Przeczytano: 550 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie z biskupem