Aktualności

15 grudnia 2019 22:16 | Aktualności

Spotkanie opłatkowe

12 grudnia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zielkowicach odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z jasełkami. W tym wyjątkowym czasie spotkali się zaproszeni goście, pan wójt Andrzej Barylski, dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, dziadkowie, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele instytucji lokalnych.

Tegoroczne przedstawienie przygotowali nauczyciele p. Anna Nowak. P. Karolina Krzewik-Zielent, p. Katarzyna Więcek, p. Piotr Słoma, p. Kamil Cieślak. W przedstawieniu wzięli uczniowie klas 1-8 oraz przedszkolaki, które zaśpiewały „Bosego pastuszka” . Jasełka wprowadziły w świat baśni, a jednocześnie przeniosły do Betlejem, do miejsca, w którym narodził się Jezus. Do żłóbka przyszły postacie z bajek ; Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Czerwony Kapturek, Smerfy, Pszczółka Maja, Sierotka Marysia i Kopciuszek. Przyniosły ze sobą w darze charakterystyczne elementy z danej bajki.

Po występie uczniów wszyscy zebrani zaśpiewali wspólnie kolędę „Wśród nocnej ciszy’. Pani Dyrektor Jolanta Zagawa złożyła życzenia świąteczno-noworoczne, by w sercach wszystkich zagościł pokój, radość, szczęście. Aby każdy dzień, jak głosiło motto spotkania był Bożym Narodzeniem. By maleńki Jezus błogosławił w każdym dniu Nowego Roku. Nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem oraz wspólnych rozmów przy „świątecznym” stole.

Przeczytano: 268 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie opłatkowe